Microblading

Microblading

Microblading nebo také vláskování obočí je jednou z technik permanentního make-upu. Jedná se o speciální techniku při které se malují jednotlivé chloupky do vrchních vrstev kůže v přesně dané struktuře. Výsledkem je velice přirozeně vypadající obočí kde tetované chloupky jsou k nerozeznání od těch přírodních a vy už se nemusíte trápit s domalováváním a vyměřováním obočí.

Zákres formy

Je potřeba si na celou proceduru rezervovat dostatek času - cca 2,5h protože nejprve si namalujeme formu - tj. tvar který bude finálně obočí mít. Forma se maluje kompasem, takové speiální "pravítko" kterým vyměříme presně dané body na obočí (je jich šest) a musí jako celek harmonovat s celkovým tvarem obličeje a respektovat růst Vašeho obočí - proto neexistuje žádná šablona kterou bychom obkeslili na obličej a měli hotovo :) Takto namalovanou formu potom ještě přeměříme speciálním programem, kterým se ujistíme o dokolnalé přesnosti, že nic není křivé a nebo našikmo a můžeme se pustit do díla.
Jak si můžete všimnout na obrázku tak forma, která slouží jako obrys vypadá široce ovšem výsledek nebude nijak děsivě široký jednak pracujeme opravdu jen v prostoru tohoto zákresu a jednak se obočí ještě finálně po zahojení o dost zúží - cca o 20 %

Vláskování, vlastní tetováž

Dalším krokem je už vlastní tetování - jemně nařežeme celou strukturu obočí, pracujeme povrchově proto také obočí vyrobené touto metodou nevydrží věčně a řadí se mezi semi-permanentní metody. Každý tetovaný chlup má svoje přesné umístění a tvar. Ve fázi následující použijeme anestetikum začneme jednotlivé chloupky vyplňovat pigmentem. 

Takto máme práci dokončenou. Je důležité mít na paměti že obočí se po vyhojení o 20 % zkrátí a o 30 % zesvětlá takže bude-li se nám obočko líbit v čerstvě natetovaném stavu bude pak vyhojený výsledek slabý. Pokud budeme ihned po aplikaci "zaskočení" výrazností je to ten správný stav, kdy po vyhojení bude obočí tak akorát.

Shading

Často se mne ptáte na to zda se dá mikroblading vystínovat - ano dá, není to žádný problém a naopak to není špatný nápad - obočí pak vypadá vívce “3D” a řekla bych že tento efekt je slušivý. Vše záleží na naší domluvě, není potřeba nic doobjednávat či doplácet nad rámec ceny, vše si domluvíme na proceduře. 

Další fáze která nás nyní čeká je hojení.

Péče bezprostředně po tetování

Domů si odnesete napsané pokyny jak se o nové obočí starat, dále aftercare ubrousky na otírání čerstvé tetováže, speciální masku na noc a kelímek s mastičkou která je speciálně vyrobená pro tyto účely. Vše Vám ještě vysvětlím po proceduře a dám v tištěné formě.

Hojení

je relativně dlouhý proces kdy první dny obočí vypadá tmavší než potřebujeme poté se začne asi po týdnu loupat a po 14ti dnech dokonce vypadá velice světle a dokonce možná i flekatě postupně se ale kůže se do měsíce zregeneruje a barva se krásně ukotví v té správné hloubce. Obočko vypadá tak jak má. Až poté může přijít poslední fáze a tou je korekce.


Korekce

tato doba je cca po 6-8 týdnech. Udělá se korekce ta už není tak časově náročná protože už se "jen" znovu obtáhnou již nakreslené chloupky a znovu se do nich vpraví pigment. Tím se zajistí opětové uložení granulek pigmentu zase o něco hlouběji než v první fázi protože ta už se hojením posunula kousek výš k povrchu a tímto dosáhneme dokonalého efektu. Navíc korekce není jen o dovybarvení ale také můžeme obočí trochu tvarově poupravit a udělat drobné opravy je-li potřeba vyřešit například nějaké odhojené oblasti atd.


Kontraindikace


Hned v úvodu aplikace spolu vyplníme informovaný souhlas  - projdeme jednotlivé body celá procedura musí být pro vás především bezpečná. Tady napíšu hlavní STOPky, abyste dopředu veděly co je kontraindikací zákroku.  Mikroblading totiž bohužel není pro každého - speciální varování kromě všech zdravotních důvodů níže uvedených, se týká extrémně mastné pleti, která je pro tuto metodu bohužel nevhodná. A proč? Protože zvýšená mastivost kůže zaviní zšednutí tetováže a to nestojí za ty peníze a čas a hlavně to pak nosit na obličeji.... to fakt nechceš. Takže pro tyto případy je vhodnější zvolit metodou PowderBrows.

 • těhotenství
 • kojení (po ukončení kojení počkat alespoň 2 měsíce, dokud se neustálí hladina hormonů)
 • keloidní jizvy
 • epilepsie
 • imunodeficience a onkologičtí pacienti v léčbě (aplikace je možná nejdříve 6 měsíců po léčbě)
 • jakékoliv infekční onemocnění
 • virová hepatitida, AIDS, zánět spojivek, onemocněním dýchacího traktu, různými virózami, ale i například rýmou (aplikace je možná po 10 dnech dobrání antibiotik)
 • nemoci krve
 • klienti s poruchami srážlivosti krve, či jinými nemocemi krve nemohou PMU podstoupit
 • užívání antibiotik
 • lymfedém

Upozornění:

  ! 24 hodin před zákrokem prosím nekonzumujte žádný alkohol nebo energetické nápoje
  ! 10 dní před zákrokem nenavštěvujte solárium a nebarvěte si obočí.
  ! 4 týdny před zákrokem nepodstupujte chemický peeling, laserové ošetření, aplikaci botoxu a výplní čela a vystavení silnému slunečnímu světlu. Kůže nesmí být v zánětlivém procesu. A tyto chemické procesy mohou nepříznivě ovlivnit výsledek tetování.